Продуктово описание
- Материал: бяло злато и платина
- Ширина: около 3,0 мм Височина: 1,8 мм
- Профил: комфорт макс
- Повърхност: диамантеният пръстен е матиран
- Диаманти: 1 диамант 0,20 карата G/vs
- Тегло в злато 14 карата: около 4 грама
- Тегло в платина 600: около 7 грама
- Тегло в платина 950: около 9 грама
- Сертифицирани Диаманти GIA, IGI и HRD
- Срок за доставка от 2 до 3 седмици
- Всички размери от 47 до 73 са безплатни
- Възможна е индивидуална изработка на пръстен по ваш вкус
- Цената включва: годежен пръстен, гравюра и стилна кутия!
- Защо е грешно да купуваме евтини годежни пръстени?
Очарователна идея за всеки повод e Диамантен Годежен Пръстен IM695 с един диамант 0,20 карата захванат под четири сърца. Ефектът му се подсилва и от материалът, от който са направени те, а именно от бяло злато или от платина 600. Този пръстен ще увенчае с романтика така важния момент на Вашия годеж и едва ли има дама в България, която да каже НЕ на такова бижу. Женската душа винаги е била романтична. Подаръци под формата на сърце, красиви цветя и бляскави бижута с Диаманти печелят сърцето на всяка дама.
Дори по онова време Диамантът бил силно желана и броят на търсачите се увеличавал неимоверно. По време на Златната треска броят на търсачите на диаманти край р. Ваал надхвърлил 60 хиляди. Една след друга възникнали многобройни малки елмазодобивни компании, които се нуждаели от евтина работна ръка. За нейното привличане в пресата се разгърнала широка реклама за приказните богатства на Африка, където, за да станеш милионер, като че ли било достатъчно само да се поровиш в пясъка. Диаманти наистина намирали. В басейна на р. Ваал близо до Пнил били открити истински залежи и се започнало тяхното интензивно разработване. Отначало били събирани само диамантите, които се намирали в повърхностния слой на речния пясък. При това се търсели и събирали само ярките и блестящи кристали. Повечето от необработените диаманти обаче не блестят, бледи са и често са покрити с тънък непрозрачен слой. Отначало такива камъни просто били изхвърляни и кой знае колко прекрасни големи диаманта са пропаднали като непотребни.
Много скоро обаче търсачите новаци овладели изкуството да разпознават диамантите под всякаква маскировка. Едновременно с това се развивала техниката на търсене. С помощта на прости дървени приспособления се промивали речните наноси и ронливите скали от склоновете на речните долини. Земята около Пнил била собственост на немска колония мисионери, която продавала правото да се промиват елмазоносните пластове и вземала 1 фунт стерлинги от една промивна инсталация в месец.