Продуктово описание
- Материал: бяло злато и платина
- Ширина: около 4,0 мм Височина: 1,8 мм
- Профил: комфорт макс
- Повърхност: диамантеният пръстена е полиран
- Диаманти: 1 диамант общо 0,15 карата G/vs
- Тегло в злато 14 карата: около 5 грама
- Тегло в платина 600: около 7 грама
- Тегло в платина 950: около 9 грама
- Сертифицирани Диаманти GIA, IGI и HRD
- Срок за доставка от 2 до 3 седмици
- Всички размери от 47 до 73 са безплатни
- Възможна е индивидуална изработка на пръстен по ваш вкус
- Цената включва: годежен пръстен, гравюра и стилна кутия!
- Защо е грешно да купуваме евтини годежни пръстени?
Модерен и много стилен – това е Диамантеният Годежен пръстен IM658 от Златарска къща Митев. Диамантът 0,15 карата е поставен в улей и е закрепен от шест страни с фини сегменти, които могат да бъдат изработени пожелание на клиента от бяло злато или платина, както и самият пръстен. В дизайна на този модел бижутери Митев са скрили символиката на разцъфващото цвете, скъпоценният камък е леко повдигнат и искри под слънчевата светлина, затова ние го нарекохме „искрица“. В онези далечни времена, когато хората обитаващи райони с належи от скъпоценни камъни, но те били все още непознати за тях, те наричали блещукащите камъчета „искрици“.
Искате ли да научите повече за тяхната интересна историята в миналото?
Едно слънчево утро мисис Басет седяла на брега на р. Коунс Крик с мъничкото си дете и наблюдавала как мъжът й промива калай на примитивния улей. Изведнъж детето започнало да вика и въпреки усилията майката не успяла да го успокои. В същото време мисис Басет забелязала, че по дъното на улея се търкаляли около половин дузина ярки камъни, извадила двата най-големи и най-бляскави и ги подала на детето. Малките ръчички здраво хванали камъчетата и детето млъкнало, увлечено от новите играчки. Играчките се харесали и на другите деца и след няколко дни майките им също седели до улеите на мъжете си и вадели от тях камъчета „искрички“. На свой ред бащите измислили ново развлечение за децата – пълнели с „искрички“ празни бутилки.
От време на време плъзвали слухове, че блестящите камъчета са диаманти. Но работниците от находището само се усмихвали. Пък и какво друго оставало, след като твърдо „знаели“, че ако диамант се постави на наковалня и върху него се удари с чук, наковалнята ще се разцепи, чукът ще се пръсне на парчета, а диамантът ще остане цял. В ковачницата на находището такива оцити били правени неведнъж и всеки път на дребни късчета ставал именно камъкът, а чукът и наковалнята оставали цели. Така че те не се „хващали на въдицата“. Нали помните думите на Плиний Старши? Минали векове и в продължение на столетия в различни страни и континенти това заблуждение пуснало здрави корени: поставяли диамантите под разрушаващите удари на ковашкия чук и едва ли някой може да каже колко безценни съкровища са станали на прах в многобройните ковачници на човешката история…