Продуктово описание
- Материал: жълто злато
- Ширина: около 3,0 мм Височина: 2,0 мм
- Профил: комфорт макс
- Повърхност: годежният пръстен е полиран
- Диаманти: 1 диамант общо 0,15 карата G/vs
- Тегло в злато 14 карата: около 5 грама
- Тегло в злато 18 карата: около 6 грама
- Сертифицирани Диаманти GIA, IGI и HRD
- Срок за доставка от 2 до 3 седмици
- Всички размери от 47 до 73 са безплатни
- Възможна е индивидуална изработка на пръстен по ваш вкус
- Цената включва: годежен пръстен, гравюра и стилна кутия!
- Защо е грешно да купуваме евтини годежни пръстени?
Годеженият пръстен IM656 имитира два пръстена, слети в един, така както мъжа и жената биха искали да слеят съдбите си в една. Новият модел годежен пръстен на бижутери Митев символизира сливането на двата пътя в един, а поставеният посредата скъпоценен камък асоциира зародиша на тяхната любов. Как ще извървите пътя си ще покаже времето и съдбата. За Вас е важно да направите първата крачка към сърцето на избраната жена! Ние от Златарска къща Митев бихме искали да Ви помогнем в това начинание и да Ви предложим най-доброто!
Искате ли да разберете повече и за съдбата на един друг диамант – „Дерианор“. Много сходна със съдбата на „Кохинор“ е съдбата на диаманта „Дерианор“ (в превод „море от светлина“). И той както „Кохинор“ бил изнесен от Индия в Персия от Надир шах, но за разлика от „Кохинор“ останал завинаги там, преминавайки от един владетел с царско потекло в друг. По данни на канадски учени този диамант представлява не цял кристал, а парче от по-голям камък. Неговата маса е 175 карата. Той е изключително прозрачен, има розов цвят и е плоско шлифован. От другото парче на същия голям камък е получен брилянтът „Нор-у-Лен“ („светлина на очите“) с маса 60 карата – най-големият в света розов диамант, който е изрязан и шлифован в брилянт.
Диамантът „Шах Акбар“ („Акбар шах“) принадлежал на споменатия шах Акбар от династията на Великите Моголи. От запазени литературни източници е известно, че наследникът на този владетел шах Джехан се разпоредил да гравират върху диаманта два надписа: „Шах Акбар, шах на света, 1028 г.“ и „На владетеля на двата свята Шах Джехан, 1039 г.“. Посочените дати съответствуват на 1618 и 1629 г. по нашето летоброене. Първоначално масата на диаманта се равнявала на 119 карата, но след шлифоването и повторното шлифоване намаляла до 74 карата.
По-нататък следите на „Шах Акбар“ за известно време се губят. Появил се в Турция, но вече под името „Диамант на пастирите“. Познали го по гравираните надписи. За съжаление гравюрата, която имала голяма историческа стойност, била унищожена през 1866 г. при новото шлифоване на диаманта (във форма на капка). След това „Шах Акбар“ бил купен от раджа Барода за 3,5 хил. рупии.