Продуктово описание
- Материал: бяло злато и платина
- Ширина: 3,0 мм
- Височина: 2,8 мм
- Профил: комфорт макс
- Повърхност: мат четка
- Диаманти: 1 диамант – 0,50 карата G/vs и 14х диманта 0,01 карата G/vs
- Тегло в злато 14 карата: около 7 грама
- Тегло в злато 18 карата: около 8 грама
- Тегло в платина 600: около 9 грама
- Тегло в платина 950: около 13 грама
- Сертифицирани Диаманти GIA, IGI и HRD
- Срок за доставка от 2 до 3 седмици
- Всички размери от 47 до 73 са безплатни
- Възможна е индивидуална изработка на пръстен по ваш вкус
- Цената включва: годежен пръстен, гравюра и стилна кутия!
- Защо е грешно да купуваме евтини годежни пръстени?
Интересно ли Ви е да разберете повече за цената на Диамантите?
Цената… Всъщност колко наистина струват диамантите? Не е трудно да се досетим – много. Още Плиний Старши е писал: „Най-голяма цена сред вещите, които човек притежава (не само сред скъпоценните камъни), има диамантът, който дълго време е бил известен само на царете, и то не на всички.“
Скъпо? Но все пак колко? Какво е изражението му в някаква съвременна валута?
Стойността на диаманта се определя от много фактори: от големината на кристала, от неговата прозрачност, цвят, наличие или липса на дефекти, пукнатини и т. н. Стойността на диаманта в пари за пръв път е изразена от арабския учен Тейфоши през 1150 г. В съврменен еквивалент диамантът тогава се е оценявал на 30 долара за карат. Бенвенуто Челини привежда друга цена – 97 долара за карат. От 1550 г. насам цените на диамантите постоянно се повишават. Например руският император Павел I е купил червено-розов брилянт с маса 10 карата за 100 хил. рубли (за сравнение ще отбележим, че в онези времена кравата е струвала около 5 рубли). Днес висококачествените бижутерски диаманти (в зависимост от големината и другите си особености) се оценяват на 1,5 до 4,5 хил. долара за карат, като купувачът може да чака появяването на искания камък на пазара в продължение на няколко години.
До края на XIX в. бижутерите изчислявали цената на диамантите над 1 карат по правилото на Таверние, според което стойността се определя като произведение от квадрата на масата на камъка и приетата цена за 1 карат диаманти от даден сорт. Но за най-големите камъни правилото дава явно завишени цени, затова били предложени редица формули, които позволяват изчислените цени на диамантната суровина да се приближат до пазарните. Най-голямо разпространение е получила формулата С = 0,5 р (р + 2) Ц, където С е общата стойност на диаманта, р масата на кристала в карати, Ц цената за един карат.