Продуктово описание
- Материал: бяло злато и платина
- Ширина: около 3,0 мм
- Височина: 2,0 мм
- Профил: комфорт макс
- Повърхност: мат четка
- Диаманти: 1 диамант общо 0,10 карата G/vs
- Тегло в злато 14 карата: около 5 грама
- Тегло в платина 600: около 6 грама
- Тегло в платина 950: около 9 грама
- Сертифицирани Диаманти GIA, IGI и HRD
- Срок за доставка от 2 до 3 седмици
- Всички размери от 47 до 73 са безплатни
- Възможна е индивидуална изработка на пръстен по ваш вкус
- Цената включва: годежен пръстен, гравюра и стилна кутия!
- Защо е грешно да купуваме евтини годежни пръстени?
Златарска къща Митев предлага годежни пръстени и на клиенти с по-ограничен бюджет. Не вингаи е необходимо да купите най-скъпия продукт, за да зарадвате любимия човек. Годежният пръстен IM646 от бяло злато и платина ще Ви очарова с интересния си дизайн и достъпна цена. Диамантът от 0,10 карата е поместен като свързващ елемент мжду двете страни на пръстена. Ако търсите по-екстравагантен модел, този пръстен е точният Ви избор.
Чували ли сте, че Диамантът се отнася към немагнитните минерали, но някои негови разновидности имат слаби парамагнитни свойства, които са свързани в основата си с наличието на азотни примеси. Понякога магнитните свойства на диамантите се дължат на механични включения от магнитни минерали – магнетит и илменит. Това трябва да се има предвид при извличане на диамантите от скалната маса, тъй като при магнитна сепарация „магнитните“ диаманти ще попадат в магнитната фракция и могат да бъдат пропуснати.
Оцветяването е друга интересна тема, когато говорим за диаманти. Знаете ли, че повечето природни диаманти са безцветни. Не са редки обаче и камъните с най-разнообразни цветове и оттенъци. Най-често се срещат жълтеникави и зеленикави елмази. В находищата на Южна Африка често се срещат кафяви диаманти; за сметка на значителни примеси от аморфен въглерод те могат да имат съвършено черно оцветяване. Розовите, рубиненочервените, розово-лилавите и сините елмази са много редки. Диамантите със сапфиреносин цвят, както вече се отбеляза, са изключително явление и са много ценни. Повърхността на диамантите от най-древните находища (възрастта им е над 1 млрд. години) е оцветена в зелено. При механичната обработка на кристала обаче оцветяването изчезва. Учените обясняват възникването на зелена „риза“ върху диамантите с продължителното въздействие на естественото радиоактивно облъчване. Сега това явление е възпроизведено опитно.